Nůž Morakniv Bushcraft Survival Black Carbon

Kód: ID11742
1 620 Kč –30 % 1 133,82 Kč
Předobjednávka
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Masivní švédský nůž s pouzdrem s magnéziovým podpalovačem a brouskem. Celý nůž je v černé barvě.

Velmi kvalitní nůž se skandinávskou čepelí. Déle držící ostrost zajišťuje uhlíková ocel kalená na tvrdost 59-60 HRC. Navíc je ještě čepel černěná, což zabraňuje korozi. Svrchní část čepele je použitelná jako ocílka spolu s magnéziovým podpalovačem pro rozdělání ohně. Hrana čepele je tomu speciálně přizpůsobená.

Rukojeť je z velmi odolného plastu a má ergonomický tvar, navíc s vroubky pro jistější úchop. Povrch je potažen proti proklouzávání měkkou přilnavou pryží. Masivní trn poskytuje maximální odolnost proti nárazu. Proti sklouznutí prstů k čepeli je nůž vybaven 3,5cm velkou záštitou.

Využití nože je široké. Je vhodný i pro náročnější outdoorové aktivity, přežití v přírodě, i jako nůž lovecký. Nůž je přizpůsobený potřebám k přežití v divočině - rozdělání ohně, stopování, lov a rybolov nebo vybudování přístřeší -

K noži je dodáváno praktické plastové pouzdro. Odolné pouzdro je v černé barvě. Pro příjemnější vyndávání nože má pouzdro oporu pro palec. Snadno se omývá, navíc má ve špičce otvor usnadňující odtok vody či jiných tekutin. Navíc má pouzdro úchyt pro připevnění škrtadla pro rychlou možnost nabroušení i diamantový ostřič. Pro připnutí má klip na opasek, který je vyměnitelný za plastový úchyt.

Magnéziový podpalovač je spolehlivým prostředkem pro rozdělání ohně za každého počasí, je vodovzdorný, lze jej použít ve vlhku, chladu i sněhu. Pomocí ocílky se odstraní povrchový nátěr z podpalovače. Jako ocílka se používá vrchní hrana čepele. Plynulým rychlým pohybem se přejíždí ocílkou po celé délce tyčinky nad odřezky z podpalovače. Vzniklé jiskry snadno zapálí předem připravený troud, jako je suché jehličí, listí nebo suchá tráva. Trvanlivost podpalovače je 7000 škrtnutí, teplota jiskry 3000°C. Vzhledem k silné jiskře je možné světlo podpalovače použít jako nouzový signál.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zbraně
Délka čepele: 10.9
Délka nože: 23
Konstrukce: Pevné nože
Materiál ostří: uhlíková ocel
Materiál střenky: plast potažený pryžem
Podle použití: Lovecké, Outdoor, Rybářské, Taktické
Pouzdro: 1
Síla čepele: 3.2
Tvrdost oceli: 59-60 HRC
Hmotnost: 229

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: